Zai Bodrum Coffee Festival

2017’de üçüncü mekan kütüphaneler kavramından alınan ilhamla tasarlanıp Yeni Nesil Kütüphane olarak hayata geçirilen Zai, ev ve işyerinden sonra bireysel ve sosyal vakit geçirilebilecek bir mekan olma özelliğini, 2019’da yeni binası “Yaşam” ile genişletiyor.

28-29-30 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenen Zai Bodrum Coffee Festival ile kapılarını açacak olan Yaşam, Zai’nin “yaşam alanı” olma hayalini bir adım öteye taşıyarak; edebiyatı, sanatı, gastronomiyi, sinemayı, tiyatroyu, müziği ve birbirinden farklı alanlardaki festivalleri aynı çatı altında deneyimleme ve paylaşma imkanı sunuyor.

Bodrum’un ilk kahve festivali olma niteliği taşıyan ve bu yıl birincisi düzenlenecek olan Zai Bodrum Coffee Festival, Bodrum’un zengin kültür ve sanat ruhundan ilham alarak hayata geçiriliyor. Nitelikli yaşamın yanı sıra nitelikli tüketim, 3. dalga kahve sektöründe de kendini gösterdiğinden, kahvenin çekirdekten bardağa uzanan yolculuğu festival kapsamında kahveseverlerin ilgisine sunulacak.

Festivalde; kahve seminerleri, kahve atölyeleri, tadımlar, müzik dinletileri, ve sergiler misafirlerle buluşuyor. 11:00’de kapıları açılacak ve 15:00 itibariyle başlayacak olan festivalde, 3 gün boyunca 5 duyuya hitap eden etkinlikler saat 19.30’a kadar devam edecek. Festival sonrasında ise saat 21:00’de Zai Yaşam sahnesinde Sibel Köse ve Selen Beytekin’in konserleri festival ruhunu müzikle harmanlayacak.